Avelelek - ptaki

Wszystko o przyrodzie i nie tylko

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-09-12 08:27:03

mender

Member

Zarejestrowany: 2007-03-03
Posty: 284
Punktów :   

lęgowe żołny w warm.-maz.

Taka ciekawostka:

http://www.tygodnikdzialdowski.pl/aktua … w_wpk.html


"Praca badawcza Jowity Fiałkowskiej potwierdziła przypuszczenia. Wśród nowo wykrytych na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego gatunków jest żołna – ptak występujący w Polsce w ilości 30 - 40 par lęgowych.

Przypuszczenia pracowników o możliwości występowania tego gatunku na terenie WPK potwierdzone zostały dzięki wręcz naukowej wnikliwości tegorocznej absolwentki lidzbarskiego Gimnazjum Jowity Fiałkowskiej. Poranne wstawanie i wielogodzinne obserwacje w terenie uwieńczone zostały sukcesem w postaci wielu fotografii ptaka, nigdy dotąd nie notowanego w województwie warmińsko-mazurskim."

Offline

 

#2 2011-09-12 08:47:52

czajka

Member

25069953
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 474
Punktów :   

Re: lęgowe żołny w warm.-maz.

Bardzo fajnie, niech nagłaśniają, przecież to taki "pospolity "ptak, jak się ludzie dowiedzą , już żołny nie będzie. Wczoraj odkryłam że zniszczono Solniki- najpiękniejsze miejsce w Lasach Iławskich. NIe wiem co jest grane ale wszystko wskazuje na to ,że przez serce Lasów Iławskich będzie chyba poprowadzona asfaltówka , wycięto przepiękne drzewa, które stanowiły o klimacie tego miejsca, poszerzono leśną drogę z Siemian do Januszewa na szerokość normalnej krajówki czy powiatówki, a po drodze pełno przygotowywanych miejsc na duże leśne parkingi, miejscami wyłożona jakaś masa bitumiczna, coś w rodzju gorszego asfaltu, a to wszystko pod nosem rezerwatu Czerwica. NIe wierzę,żeby park nic o tym nie wiedział i nie miał na nic wpływu skoro jest to obszar parku krajobrazowego i Natury 2000. Czasami wyć się chce jak się widzi,jak za milczącą zgodą przyrodników niszczy się krajobraz .

Ostatnio edytowany przez czajka (2011-09-12 08:50:15)

Offline

 

#3 2011-09-12 09:59:41

mender

Member

Zarejestrowany: 2007-03-03
Posty: 284
Punktów :   

Re: lęgowe żołny w warm.-maz.

Czajka, ale tu o żołnach dyskusja ma być...

A swoją drogą to jestem ciekawy czy w pełnej wersji artykułu podali dokładniejszą lokalizację niż Welski PK. Jeśli tylko Welski PK to wg mnie nic złego się nie stało, bo przeszukać cały park w poszukiwaniu żołny to chyba niełatwe zadanie...

Ostatnio edytowany przez mender (2011-09-12 10:05:26)

Offline

 

#4 2011-09-12 11:25:44

czajka

Member

25069953
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 474
Punktów :   

Re: lęgowe żołny w warm.-maz.

może i nie w tym miejscu powinno to być ale tak mi się nasunęło w nawiązaniu do tych żołn ,chodzi mi że dopóki populacja w parku nie rozrośnie się do stabilnych rozmiarów , lepiej nie nagłaśniać takich spraw i nie chwalić się po gazetach czymś co dzisiaj jest a za rok może już tego nie być , chyba za duża ranga takich lęgów , a znając życie nie chce mi się wierzyć żeby część lidzbarskiego gimnazjum nie wiedziała gdzie jest żołna
nawiązanie do Solnik i Czerwicy jest takie,że najpierw coś się pieczołowicie chroni, chwali się tym jako walorem przyrodniczo- krajobrazowym jakiegoś terenu a potem ładuje się tam samochodową przelotówkę do miejsc atrakcyjnych widokowo i przyrodniczo, dlatego nie jestem za tym żeby nagłaśniać takie cenne przyrodniczo miejsca jak te żołnowe w normalnej prasie , jak już to naukowej, przyrodniczej

Offline

 

#5 2011-09-13 18:06:13

seb

Member

Skąd: z Warmii
Zarejestrowany: 2007-07-06
Posty: 835
Punktów :   

Re: lęgowe żołny w warm.-maz.

Czajka, masz "źle ustawione priorytety" jak mawia nasz pan kerownik. Asfaltówka prosta i szeroka bez dżew jest ważniejsza niż jakieś p.ptaszki. Młodzież musi się gdzieś wyszaleć, złotypiendziesiont do domciu ode wsi do wsi niczym hołek.
A żołna to obcy gatunek więc powinien być odstrzelony.

Offline

 

#6 2011-09-15 09:28:17

czajka

Member

25069953
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 474
Punktów :   

Re: lęgowe żołny w warm.-maz.

........razem z " czajkami"
Seb - mam nadzieję, że twój kierownik nie czyta forum avelelka bo "zlotypiendziesiont" to ty dostaniesz w tym miesiącu wypłaty

Offline

 

#7 2011-09-15 16:07:30

seb

Member

Skąd: z Warmii
Zarejestrowany: 2007-07-06
Posty: 835
Punktów :   

Re: lęgowe żołny w warm.-maz.

Wypłatę wypłacam sobie sam

Ostatnio edytowany przez seb (2011-09-15 16:08:08)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://badaniawciazy24hat123.eu http://www.informacjaszczecin.pl/